Donații

Cu un număr de credincioşi în continuă creştere, cu un număr mai mare de obiecte liturgice, cărţi şi broşuri religioase, ne îndreptăm umili rugăciunile către Bunul Dumnezeu să ne ajute să avem propria noastră biserică.

Mulţi credincioşi din cadrul parohiei muncesc din greu pentru a putea strânge fondurile necesare unui asemenea proiect. Acceptăm cu bucurie donaţii pentru Parohia Ortodoxă Română Sf. Apostol Andrei Birmingham West Midlands care se pot face prin următoarele mijloace:

a.       Numerar la pangarul bisericii

b.      Cu cec pentru ‘Romanian Orthodox Parish Birmingham’ înmânat personal clericilor, la pangarul bisericii sau pe adresa: 38 Newlyn Road, Northfield, Birmingham B31 5AD

c.      Transfer bancar online sau cash în contul parohiei:

Romanian Orthodox Parish Birmingham
Sort code: 30-00-03
Account number: 00828201
Lloyds TSB, Birmingham, West Midlands

d.        Standing Order – formular de completat şi înmânat preotului sau la pangarul bisericii. Documentul poate fi descărcat aici.

IMPORTANT – Parohia noastra este inregistrata ca Charity. Pentru a permite recuperarea, pentru fiecare donatie primita din partea dumneavoastra, a taxelor platite deja statului britanic (25% din valoarea donației), va rugam sa completati și să aduceți la biserica formularul de mai jos:

Gift Aid Parohie 2015

Comments are closed.