Locuri de slujire

Parohia noastră are două locații de slujire: Birmingham și Ledbury. Mai multe detalii de access pentru ambele locații gasiti in pagina Hărți locale.

BIRMINGHAM: Parohia Ortodoxă Română “Sf. Apostol Andrei”

st_anthonyAdresa: St Anthony’s Catholic Church, 57 Oakthorpe Drive, Kingshurst, Birmingham, B37 6HY. (Vis-a-vis de nr 2, Didgley Grove, B37 6JA).

Program: în fiecare duminică de peste an. Utrenia la ora 9.00, Sf. Liturghie la ora 11.00

Mijloacele de transport în comun care ajung în apropierea bisericii sunt autobuzele:

• 55, 55A, 56, 59 (Birmingham centru – stația ‘Oakthorpe Drive’, Kingshurst)
  • 71 (Sutton Coldfield și Solihull – statia ‘Oakthorpe Drive’, Kingshurst)
  • 72 (Birmingham și Solihull – stația ‘after Cooks Lane’, Kingshurst)
  • 94 (Birmingham centru – statia ‘opposite Waterloo Avenue’, Kingshurst)
  • 966 (Erdington și Solihull – stația ‘after Cooks Lane’, Kingshurst).

Autobuzul 59 face de asemenea legatura cu statia de tren cea mai apropiata, Lea Hall (pe linia între New Street și aeroport, Birmingham International).

Pentru detalii de transport din multe zone din West Midlands (Birmingham, Stourbridge, Dudley, West Bromwich, Wolverhampton, Walsall, Sutton Coldfield, Erdington, Solihull, etc.), puteti folosi Quick Journey Planner de pe pagina Network West Midlands:

LEDBURYMisiune a Parohiei din Birmingham, pentru românii din Gloucester, Hereford și Ledbury, cu hramul “Sf. Andrei Criteanul” și “Sf. Doctori fără de arginți Cosma și Damian din Roma”

st_katherineAdresa: St Katherine’s Hall, High Street, Ledbury, HR8 1DZ

Program: în a 2-a și a 4-a duminică din fiecare lună. Spovedanii de la ora 8.00, Utrenia la ora 9.30, Sf. Liturghie la ora 10.30

Saint Katherine Hall este situata in centrul orasului Ledbury, vizavi de farmacia Boots, 20 m de la statia de autobuz Market House (autobuz 476 dinspre Hereford, autobuz 132 dinspre Gloucester).

Locatia este favorabila tuturor locuitorilor din imprejurimi, atat celor care locuiesc in oras, in fermele din imprejurimi cat si celor ce locuiesc in Hereford sau Gloucester.

Accesul cu trenul este de asemenea usor, 5 minute de mers pe jos de la gara. Locuri de parcare sunt suficiente in parcarea din centrul orasului, vizavi de Market House.

Comments are closed.